Кошаркаши Студентског центра побиједили Партизан и освојили Суперкуп :: Semberija INFO ::

Кошаркаши Студентског центра побиједили Партизан и освојили Суперкуп

ПОДГОРИЦА - Кошаркаши Студентског центра освојили су Суперкуп регионалне АБА лиге, пошто су синоћ у финалу у Подгорици савладали Партизан резултатом 83:81 (25:22, 17:18, 21:26, 20:15).

Студентски центар је тријумфом против Партизана стигао до првог трофеја Суперкупа АБА лиге у историји клуба.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Кевин Пантер са 23 поена, док је Зек Ледеј додао 13. У побједничком тиму екипе из Подгорице најбољи је био Обри Докинс са 18 поена, док је Кенан Камењаш убацио 14.

Кошаркаши Студентског центра су водили у већем дијелу прве четвртине, а подгорички клуб је у седмом минуту имао предност од 19:14. Студентски центар је прву четвртину добио резултатом 25:22. Домаћи кошаркаши су највећу предност имали у 16. минуту (40:29). Партизан је серијом 9:0 пришао на 40:38, а прво полувријеме је завршено вођством Студентског центра резултатом 42:40.

Партизан је заиграо ангажованије на старту треће четвртине, а "црно-бијели" су 24. минуту повели 50:45. Студентски центар је успио да изједначи на 50:50, а онда се играло поен за поен. Партизан је у посљедњу четвртину ушао са вођством 66:63. "Црно-бијели" су имали предност у већем дијелу посљедње четвртине, а Студентски центар је на 37 секунди прије краја пришао на 81:80.

Партизан није искористио напад, а Борна Капуста је погодио тројку за вођство Студентског центра 83:81. "Црно-бијели" потом нису искористили посљедњи напад, а трофеј је припао Студентском центру.

Треће мјесто освојила је Будућност, која је побиједила Игокеу 79:68. Пјето место припало је Меги, која је надиграла Задар 101:78. ФМП је освојио седму позицију, пошто је послије продужетка надиграо Цедевита Олимпију 85:81.

Нова сезона у АБА лиги почиње 29. септембра.

Кенан Камењаш МВП

Кошаркаш Студентског центра Кенан Камењаш је изабран је за најкориснијег играча (МВП) Суперкупа регионалне АБА лиге.

Камењаш је у финалу постигао 14 поена и имао је осам скокова и две асистенције за 28 минута у игри. Он је просјечно на три меча Суперкупа постизао 11 поена и имао је 8,7 скокова по утакмици.