БУДУЋНОСТ ПОБЈЕДОМ ИСПРАТИЛА 2022. :: Semberija INFO ::

БУДУЋНОСТ ПОБЈЕДОМ ИСПРАТИЛА 2022.

У оквиру 9. кола Првенства БиХ у кошарци вечерас су се у Бијељини састале двије по многима, најперспективније школе кошарке у Босни и Херцеговини, семберска Фабрика, КК "Будућност Пролаб" и Омладински кошаркашки клуб "Спарс" из Сарајева. Бијељински дуел на крају је припао домаћој екипи 87:69  (22:22, 23:23, 19:11, 23:13).

Први дио утакмице био је резултатски веома изједначен. И прва и друга четвртина су завршене неријешеним резултатом да би у наставку меча пресудило искуство домаћег тима. Постепено, од почетка другог полувремена грешке које су правили млади кошаркаши Спарса домаћини су претварали у поене предности.

Најефикаснији у екипи Будућности био је Војин Илић са 19 и Миливоје Божовић са 18 поена и 14 скокова док су се у стријелце уписали још Динко Пељто и Лука Јовановић са по 12, Рајко Гутаљ са 10, Небојша Еркић седам, Ади Захирагић четири, Елмир Џафић три и Александар Пиргић два поена.

У гостујућој екипи бољи од осталих су били Лука Мајсторовић са 14 и Ријад Авдић са 12 поена.

Након ове утакмице КК "Будућност Пролаб" у Првенству БиХ има омјер од седам побједа и два пораза.