СЈЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СЕ ПРВИ ПУТ ПЛАСИРАЛА НА ЕП :: Semberija INFO ::

СЈЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СЕ ПРВИ ПУТ ПЛАСИРАЛА НА ЕП

Репрезентација Сјеверне Македоније пласирала се на прво Европско првенство у историји, након што је у Тбилисију побиједила домаћу селекцију Грузије са 1:0.

Није се чинило да ће тако бити након првог полувремена у којој је Грузија доминирала у посједу лопте, а имали су и неколико озбиљних ситуација пред противничким голом. Међутим, погодака у првих 45 минута није било.

Македонци су успјели доћи у предност почетком другог полувремена. Сјајну акцију су одиграли гости, а на крају је Несторовски одлично упослио Пандева који рутински шаље лопту у мрежу за велико славље Македонаца.
Иако се очекивала потпуна иницијатива Грузије до краја меча, Македонци су солидно стајали на терену те су чак имали опасније ситуације за гол него домаћи тим.

На крају су успјели издржати све налете и дошли су до огромног успјеха и пласмана на велико такмичење.
Екипа селектора Игора Агеловског ће на првенству Европе бити у групи Ц заједно са Холандијом, Украјином и Аустријом.