Игокеа убједљиво побиједила Црвену звезду резултатом 85:65 :: Semberija INFO ::

Игокеа убједљиво побиједила Црвену звезду резултатом 85:65

Фото - Игокеа
Кошаркаши Игокеа су у Лакташима у недјељу у 12. колу АБА лиге као домаћини успјели да убједљиво поразити Црвену звезду резултатом 85:65.

Тим Драгана Бајића је у сваком сегменту игре надиграо Београђане, поготово у првом полувремену када су црвено-бели примили 50 поена, а убацили само 28.

У првом дијелу сусрета је и створена круцијална разлика, а Звезда није функционисала ни у одбрани ни у нападу.

Одмах су гости кренули са катастрофалним процентима шута, а Игокеа је на другој страни имала неколико расположених играча.

Први је повукао Џеки Карлмајкл, а наставио је Стефан Фундић, док је Звезда из напада у напад "тонула".

Тако је до краја првог полувремена "потонула" до -22, али и даље није "дотакла дно".

Без Џордана Лојда (позитиван на коронавирус), није било апсолутно никакве организације у нападу Црвене звезде.

Не само то, него није било ни знакова било какве жеље и енергије од стране тима коме се вратио Дејан Радоњић, најтрофејнији тренер у новијој историји.

Акције готово да није било, све се сводило на индивидуална решења и шутеве са дистанце, а проценти су само падали.

Све то је иначе веома добра екипа Игокее са лакоћом зауставила и у неколико наврата и добро забавила на терену.

На све се надовезала и повреда Ленгстона Хола који је у последњој четвртини, када је све већ било рјешено, изгледа обновио повреду препоне.

Одмах је затражио измјену и некако одшепао иза коша са паркета...

Звезда је у последњим минутима успела да направи серију 16:0 којом је колико-толико ублажила пораз.