ЕВРО 2020: Хрватска на Вемблију поражена од Енглеске :: Semberija INFO ::

ЕВРО 2020: Хрватска на Вемблију поражена од Енглеске

ЛОНДОН - Репрезентација Енглеске побиједила је на Вемблију у првом колу Европског првенства селекцију Хрватске резултатом 1:0.

Енглези су жестоко кренули и већ у шестој минути имали су велику прилику, а Хрватска се пробудила тек средином првог полувремена.

Након што је прво полувријеме завршено са 0:0 и неколико полуприлика у наставку меча, Енглеска је повела у 57. минути.Калвин Филипс је дао одличну лопту за Рахима Стерлинга који је утрчао и сигурно погодио за 1:0.

Само пет минута касније Енглеска је могла и удвостручити предност, али  Едвард Кејн ни из велике близине није успио гурнути лопту у мрежу.

До краја меча покушала је Хрватска с нападима, али до изједначења није могла ниушта против Енглеза.

Енглези у петак у другом колу ЕВРО 2020 играју против Шкота, док ће Хрватска исти дан одмјерити снаге са Чесима. Дуел ове групе између Шкотске и Чешке у оквиру првог кола игра се сутра у 15 часова.