ЗВЕЗДИ ТРИ У МРЕЖИ, ТРИ ПОНИШТЕНА ГОЛА И ПРОМАШЕН ПЕНАЛ :: Semberija INFO ::

ЗВЕЗДИ ТРИ У МРЕЖИ, ТРИ ПОНИШТЕНА ГОЛА И ПРОМАШЕН ПЕНАЛ

Фудбалери Црвене звезде поражени су у Глазгову од Ренџерса 3:0 (2:0) у првој утакмици осмине финала Лиге Европе.

Пред 50.000 гледалаца на бучном Ајброксу, изабраници Дејана Станковића практично су упали у немогућу мисију да наставе европску причу.

Биће им потребна велика сензација следећег четвртка како би елиминисали шкотску која је у овом тренутку значајно боља, иако је у добром делу меча солидно јој парала.

За 15 минута "полицајци" су дали два гола, један из пенала Џејмса Тавернијеа, а други у режији Алфреда Морелоса, оба у тренуцима након што су Александру Катаију поништени голови због офсајда.

Да је Катаи преузео потпуно улогу трагичара показало се у 24. минуту када није искористио пенал, тачније одбранио му га је искусни голман Алан Мекгрегор.

Тачку је ставио Леон Балегун главом после корнера на старту другог дела, казнивши Звезду за очајну игру у скоку у овом мечу.

На крају, црвено-бели нису имали ни среће јер је Гелор Канга погодио пречку на далекоментну "ракету", а и Ел Фардуу Бену је поништен погодак због офсајда.ж

Слаба утеха пошто је пред елиминацијом, упркос томе што је реванш на стадиону "Рајко Митић" за седам дана.