ЗВЕЗДА РУТИНСКИ САВЛАДАЛА ПЈУНИК, КОРАК ДО ЛИГЕ ШАМПИОНА :: Semberija INFO ::

ЗВЕЗДА РУТИНСКИ САВЛАДАЛА ПЈУНИК, КОРАК ДО ЛИГЕ ШАМПИОНА

Фудбалери Црвене звезде побиједили су Пјуник резултатом 2:0 у реванш мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Црвено-бели су овом побједом обезбиједили јесен у Европи, јер ће и у случају пораза у наредном колу играти групну фазу Лиге Европе, а за наступ у Лиги шампиона бориће са Макабијем из Хаифе, који је у двомечу био бољи од Аполона.

Црвена звезда је у Израел дошла са великом предношћу од 5:0 из првог меча у Београду, те су пред реванш већ једном ногом били у сљедећој фази.

Екипа Дејана Станковића имала је два пенала у првом полувремену, али су искористили само један.

Први пенал био је у 28. минути а шут Катаија био је прелаган за голмана Пјуника који је уписао одбрану.

У 44. минути свиран је још један пенал за Звезду, а овај пут прецизан је био Канга за вођство црвено-белих од 1:0.

За коначних 2:0 погодио је Павков у 60. минути.