Еквадор славио на отварању Свјетског првенства, Катар прекинуо традицију домаћина :: Semberija INFO ::

ДОХА - Фудбалери Еквадора побиједили су на отварању Свјетског првенства домаћу селекцију Катара резултатом 2:0. Катар је тако постао прва селекција која је као домаћин изгубила прву утакмицу на првенству.

Еквадор је кренуо жестоко и у већ у трећој минути Енер Валенсија је постигао гол, али је он поништен након што је ВАР-ом установљено да је његов саиграч био у офсајду.

Ипак, већ у 16. минути Еквадор долази до вођства након што је Валенсија сигурно искористио пенал. Еквадор је је након пола сата игре удвостручио водство,опет голом Валенсије.

У другом полувремену се углавном играло између два шеснаестерца. Еквадор је чувао своју предност с тек ријетким покушајима ка напријед, док се ни Катар није прославио. Резултат се није мијењао па је Еквадор остварио прву побједу на турниру.

У другој утакмици ове групе сутра се састају Холандија и Сенегал.

Еквадор ће у другом колу групе А играти против Холандијее, док ће Катар одмјерити снаге са Сенегалом.