СП Катар: Србија прокоцкала два гола и против Швајцарске тражи пролаз даље :: Semberija INFO ::

СП Катар: Србија прокоцкала два гола и против Швајцарске тражи пролаз даље

Фото - Танјуг / АП
Готова је утакмица селекција Камеруна и Србије, у оквиру групе Г на Свјетском првенству у Катару, резултатом 3:3. Србија је прокоцкала предност од два гола и свој пролаз у нокаут фазу мора тражити у мечу трећег кола против Швајцарске.

96' - Судија је одсвирао крај меча, а Србија ће своју шансу за пролаз даље тражити у сусрету против Швајцарске, у оквиру трећег кола.

94' - Имао је Камерун шансу из прекида, тукао је Нкуду директно на гол Србије, али је Милинковић-Савић то одбранио.

91' - Опет је Митровић био у сјајној прилици, али је помоћни судија сигнализирао офсајд.

89' - Тукао је Митровић са 11 метара, али је лопта прошла тик изнад пречке.

88' - Костић је упутио ударац, али био је то лак плијен за голмана "Лавова", резултат је остао 3:3.

86' - Грујић је брзо извео прекид, али Србија није искористила ту прилику.

83' - "Орлови" имају лопту, али никако да дођу до прилике да угрозе противнички гол и опет дођу у предност.

78' - Пикси ради троструку измјену и везни ред Србије је додатно појачан.

75' - Сјајну прилику је имао Митровић, али није успио да савлада голмана Камеруна.

74' - Игра се пред голом Србије. Покушавају "Лавови" да по други пут поведу у овом мечу, против "Орлова".

70' - Србија има лопту у свом посједу, међутим не знају како да пронађу пут до противничког гола.

66' - ГОЛ! Чопа-Мотинг је изједначио резултат. Србија је прокоцкала два гола разлике у само три минуте, 3:3.

63' - ГОЛ! Већ у идућем нападу Камерун је постигао гол. Абубакар је лобовао голмана Србије, Камерун је смањио резултат на 3:2.

63' - Сергеј Милинковић-Савић покушао је атрактивно, са дистанце, да лобује голмана Камеруна. Лопта је прошла неколико метара изнад гола.

60' - Покушава Камерун јаловим нападима да се врати у меч, међутим, Србија сјајном игром контролише сусрет.

53' - ГООООООООООООЛ! Митровић постиже трећи погодак за Србију послије сјајне акције "Орлова"! Резултат је 3:1.

49' - Костић и Тадић су одрадили сјајну размјену пасова, међутим нису успјели да по трећи пут затресу мрежу Камеруна.

45' - Почело је друго полувријеме. Сада први са центра крећу репрезентативци Камеруна који јуре резултат и изгубљену предност против "Орлова".

Бањалучани у доброј атмосфери жељно ишчекују других 45 минута меча између Србије и Камеруна.

51' - Послије шест минута надокнаде судија је одсвирао крај првог дијела меча, а фудбалери су се упутили ка свлачионицама на петнаестоминутни одмор.

47' - ГООООООООООООЛ! Сергеј Милинковић-Савић погађа за Србију и "Орлови" су експресно преокренули резултат на 2:1.

45' - ГООООООООООООЛ! Страхиња Павловић доноси изједначење Србији!!!!!! На семафору стоји 1:1.

42' - Пред сам крај полувремена опет су пријетили "Лавови", али се по козна који пут исказао Милинковић-Савић, као најбољи појединац у редовима Србије.

39' - Србија лако долази до гола противника по десној страни преко Живковића, међутим, безидејни су у посљедњем дијелу терена. Тадић је примио лопту на 16 метара и тукао високо изнад гола.

35' - Камерун је продисао након напада Србије. "Орлови" су били ближе голу у два наврата, али без успјеха. Њихови промашаји су кажњени голом "Лавова".

28' - ГОЛ! Камерун је извео корнер, најбоље се у гужви снашао Жан-Шарл Кастељето који се задесио на другој стативи и послао лопту у небрањену мрежу, за 0:1.

25' - Извео је Тадић слободан ударац са стране, али на ивици казненог простора Камеруна није било никога да прими убачај.

23' - У првих двадесетак минута сусрета, Србија је конкретнија и долази до великих прилика, али нажалост засад их нису искористили.

19' - Имао је Камерун изгледну прилику, али се опет исказао Милинковић-Савић на голу Србије.

17' - Опет Митровић и опет промашај. Неспретно испуцавање је прихватио српски ас, али није овај поклон успио казнити.

16' - Пробали су "Лавови" преко Н'кулоуа, међутим његов покушај је завршио на трибинама иза гола Милинковић-Савића.

10' - Митровић је најопаснији у редовима "Орлова". Из једног доброг напада, центарфор Фулама је погодио стативу гола Камеруна.

6' - Први шут на гол Камеруна упутио је Митровић, нажалост лопта је отишла преко противничког гола.

6' - Првих неколико минута протиче у одмјеравању снага "Орлова" и "Лавова".

2' - Александар Митровић је ружно доскочио и морао је изаћи ван терена храмљући на једну ногу.

1' - Први ударац на мечу извела је селекција Србије. Три бода су примат објема репрезентацијама.

Обје селекције су поразима кренули кампању на Мундијалу и ово им је кључни меч за останак у игри за пласман у осмину финала.

Селектор Камеруна Сонг је шокирао јавност и из екипе склонио првог голмана и члана Интера, Андреа Онану.