ЗВЕЗДИН РЕМИ ПРОТИВ ЈАНГ БОЈСА! ЛИГА ШАМПИОНА СЕ ВИДИ ИЗ БЕОГРАДА, ГАРСИЈА И ДЕГЕНЕК ПОГОДИЛИ, ПЕНАЛ ОДУЗЕО ПОБЕДУ :: Semberija INFO ::

Храбри фудбалери Црвене звезде ремизирали су против Јанг Бојса 2:2 (1:1) у Берну у првом мечу плеј-офа за улазак у Лигу шампиона

Победа против јако квалитетне екипе Јанг Бојса била је надомак руке, али је скривљени пенал учинио да се црвено-бели у Београд врате са и даље прилично повољним резултатом, који им улива много оптимизма у реваншу.

Кренуло је прилично лоше. Већ у седмом минуту Асале се ушетао између линије Звездине одбране и савладао Борјана за рано вођство домаћих.

Чинило се да ће ова ноћ у Берну бити кошмарна за састав српског шампиона, али се ситуација потпуно променила када је из једног безазленог корнера који је извео Марко Марин у 28. минуту Милош Дегенек затресао мрежу домаћих.

Овај гол дао је ветар у леђа црвено-белима који су до одласка на одмор могли да дођу и до вођства да је Марин у 36. минуту погодио зицер када га је Матео Гарсија спојио са голом.

У истом ритму је настављено и друго полувреме, а многобројне "делије" на стадиону Швајцарска бацио је у транс Гарсија голом за вођство Звезде у 47. минуту.

Од тога тренутка па до краја меча домаћи су преузели ритам меча угрожавајући гол Борјана. Све је то било углавном јалово и чинило се да ће мрежа Звездиног голмана остати мирна, али је у 76. минуту Боаћи неспретно реаговао и срушио противничког играча, а резервиста Оаро рутински погодио са пенала.

До краја меча домаћи су јуришали ка трећем поготку, најбољи прилику су имали у 84. минуту преко Оароа, али је Гобељић избацио лопту са гол линије и резултат је остао исти.

Црвено-бели на основу свега приказаном имају разлога да буду задовољни пред реванш који се игра за шест дана у Београду.