БАРСЕЛОНА ПРЕЈАКА ЗА РАЊЕНУ ЗВЕЗДУ, ОВАЦИЈЕ ЗА КУЗМИЋА И МИРОТИЋА :: Semberija INFO ::

БАРСЕЛОНА ПРЕЈАКА ЗА РАЊЕНУ ЗВЕЗДУ, ОВАЦИЈЕ ЗА КУЗМИЋА И МИРОТИЋА

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у четвртом колу Евролиге од Барселоне резултатом 73:65. Овације је добио Огњен Кузмић, који се вратио на терен. Домаћа публика топло поздравила и кошаркаша Барселоне Николу Миротића.

Лош моменат за Црвену звезду, лоша серија је настављена, али и доста лепих ствари је виђено у дуелу са Барселоном.

Звезда је од почетка, ношена гласном подршком са трибина, наметнула свој ритам и дошла до предности.

Барса се није снашла у почетку, а уз јаку Звездину одбрану, црвено-бели су вукли конце.

После прве четвртине Звезда је водила 16:12, а исто је наставила и у другој четвртини.

Лепа сцена у другој деоници, када је у игру ушао Огњен Кузмић, после вишемесечне паузе.

Великим аплаузом је поздрављен центар Звезде, а после његових првих поена уследила је ерупција одушевљења на трибинама.

Имали су домаћи предност 33:30, али је Барселона онда заиграла боље и брзо истопила разлику.

Никола Миротић се разиграо, а Ханга је погодио тројку у последњем нападу за само минус три.

Барселона је у наставку полако али сигурно преузимала иницијативу и контролу, и у трећој четвртини потпуно преокренула.

Пред почетак последњег дела игре, гости су имали предност 57:49.

Црвено-бели су се трудили у последњих десет минута игре, али је Барса искусно сачувала предност и дошла до нове победе у Евролиги.

Никола Миротић је био најефикаснији - постигао је 21 поен, Кјурик је убацио 15, а Брендон Дејвис је додао 14.
Једини двоцифрени у редовима Звезде је Џејмс Гист са десет поена, по осам су додали Фаје, Добрић и Симанић.
Барселона има четири победе из четири меча, док је Звезда претрпела трећи пораз.