БРАЗИЛ НА ХРВАТСКУ! :: Semberija INFO ::

БРАЗИЛ НА ХРВАТСКУ!

Изабраници селектора Титеа су нокаутирали Јужну Кореју са 4:1 (4:0) и тако постали шести тим који је извадио визу за наставак такмичења.

Била је то најбоља игра Бразилаца на турниру, од самог почетка су играли неку своју фудбалску самбу коју су играчи Јужне Кореје могли само да гледају у неверици, деловали су потпуно разбијено и немоћно.

Тако ће Бразил у четвртфиналу играти са Хрватском која је нешто раније на пенале била боља од Јапана.

Није много требало Најмару, који се опоравио и вратио на терен, и друговима, да дођу до вођства.

Већ у седмом минуту после сјајне акције и асистенције Рафиње, Винисијус Жуниор је вешто послао лопту у десни горњи угао за 1:0.

Пет минута касније - пенал.

Ришарлисон је оборен, а Нејмар је са беле тачке у 13. минуту успео да надмудри Кима за 2:0.

Два пута је Хванг тестирао Алисона са дистанце, у 17. минуту је био близу гола, али је голман Ливерпула извадио лопту из левог горњег угла.

И на семафору није био исписан још ни 30. минут када је Бразил стигао и до трећег гола.

Нова маштовита акција, мат у неколико потеза, Ришарлисону је остало само да ритински пошаље лопту иза леђа Кима у мрежу за 3:0!

Хванг је у 32. покушао да се ушета у гол Бразила, Алисон је био на месту, а Бразил је четири минута касније извео још једну акцију за причу.

Продор по левој страни, Винисијус је пронашао Лукаса Пакету који није могао да погреши и било је то већ огромних 4:0.

Могло је бити и горе до полувремена по Корејце, Пакета и Ришарлисон су изгубили концентрацију у финишу па се резултат није променио у тој надокнади времена.

Други део је почео шансама Рафиње у 46. и Сона на другој страни у 47. минуту.

И Рафиња је у 53. и 62. минуту могао да се упише у стрелце, али је Ким у оба наврата, готово у идентичним ситуацијама, био сигуран.

И Хи-Чан Хвонг је могао у 68. до гола, али се мрежа Бразила затресла тек у 75. минуту.

И то после прекида, на одбијену лопту је натрчао Хо-Сунг Пек и са неких 23 метра снажним ударцем савладао Алисона.

То је било све на овом дуелу у ком је Бразил показао да је један од највећих фаворита за титулу.