Црвена Звезда губила -18 па побиједила Партизан за финале Кораћа :: Semberija INFO ::

Црвена Звезда губила -18 па побиједила Партизан за финале Кораћа

- Кошаркаши Црвене звезде играће у финалу Купа Радивоја Кораћа, пошто су синоћ у Нишу у полуфиналу побиједили Партизан резултатом 83:75 (15:21, 19:23, 25:14, 24:17).

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Лука Вилдоза са 15 поена, док су Немања Недовић и Филип Петрушев убацили по 14. Факундо Кампацо је додао 12, а Лука Митровић 11 поена. У екипи Партизана најбољи је био Џејмс Нанели са 19 поена, док је Зек Ледеј убацио 16. Матијас Лесор је постигао 13 поена, а Кевин Пантер 12.

Црвена звезда ће у финалу Купа Радивоја Кораћа играти са екипом Меге, која је раније синоћ побиједила ФМП 86:67. Финале је на програму од 21 сат.

Утакмица је ријешена у посљедњој четвртини послије великог преокрета Црвене звезде, која је у 18. минуту губила 44:26. "Црвено -бијели " су ангажованом игром у другом полувремену успјели да направе преокрет и заслужено су стигли до побједе.

Обје екипе су опрезно ушле у меч, а онда се играло поен за поен. Кошаркаши Партизана су у седмом минуту стекли прву осјетнију предност на мечу (12:7). "Црно -бијели " су одржавали предност, а прва четвртина је завршена вођством Партизана - 21:15.

Клуб из Хумске је боље отворио другу четвртину, а онда је у 12. минуту тренер Црвене звезде Душко Ивановић искључен зато што је бурно протестовао код судија. Партизан је потом по први пут на мечу стекао двоцифрену предност (28:17). Звезда је пришла на минус седам поена 28:21. Међутим , "црно-бијели" су одбили налет "црвено-бијелих" и у 18. минуту повели са 44:26. Црвена звезда је у финишу првог полувремена казнила грешке играча Партизана, који је на крају прво полувријеме добио резултатом 44:34.

"Црно -бијели " су повели 47:34 на старту треће четвртине. Црвена звезда је потом заиграла ангажованије и тројкама Вилдозе и Кампаца у 25. минуту смањила вођство Партизана на 50:47. Серију Звезде од 13:3 прекинуо је Лесор атрактивним закуцавањем. Партизан је затим повео 58:52, али је Звезда у финишу треће четвртине повела 59:58.

Црвена звезда је на почетку посјледње четвртине одличном одбраном и добром игром у нападу стигла до предности од 66:60, а онда је услиједила нова тројка Недовића за 69:60. Тада је услиједио прекид, пошто су се судије повукле у свлачионицу, јер су навијачи два клуба убацивали тврде предмете на терен.

Прекид је трајао 25 минута, а навијачима је од Данила Анђушића и Бранка Лазића послато посљедње упозорење да ће утакмица бити прекинута ако наставе да убацују тврде предмете на паркет.

Црвена звезда је у 36. минуту имала вођство од 75:64, али је Партизан серијом 9:2 смањио на 77:73. "Црвено -бијели " су потом одбили налет Партизана и мирно су меч привели крају.