Дарко Марковић предводио Бијељину до освојеног бода у дербију кола - РК Бијељина : РК Козара 33:33 :: Semberija INFO ::

Утакмица 8. кола м-тел лиге Републике Српске у рукомету у којој су снаге одмјерили домаћа екипа РК Бијељина и РК Козара из Козарске Дубице завршена је резултатом 33:33.

Подјела бодова је и најреалнији исход утакмице имајући у виду да су гости из Козарске Дубице били бољи у првом полувремену и на одмор отишли са резултатом 15:19 у њихову корист.

Друго полувријеме је екипа Бијељине заиграла агилније у одбрани и ношени великом подршком са трибина спортске дворане у Рачанској улици у 38. минуту анулирала предност гостију.

Искусни Дарко Марковић је својом борбеношћу дао примјер својим саиграчима. Марковић је предводио своју екипу у освајању заслуженог бода у дербију кола.

Поред Марковића веома добар је био Синиша Пурић, који је постигао 7 голова, бивши репрезентативац Босне и Херцеговине Бакир Буљугија, који је постигао 6 голова, капитен Латиновић 5, Младен Стевановић 5, Милош Жужа 5, Јевтић 2, Марковић 2, Шкорић 1.

Код екипе из Козарске Дубице три играча су постигла 31 гол од укупно 33 постигнутих голова.

Најрасположенији у РК Козара су били Дарио Ђенадија са 13 постигнутих голова, Петковић 10 и Стијовић 8.

Сљедеће 9. коло РК Бијељина путује у Котор Варош.