MAJSKA SMOTRA LIKOVNOG STVARALAŠTVA UČENIKA: IZLOŽBA KOJA SVJEDOČI TALENT I KVALITET (FOTO)


U Muzeju Semberije danas je otvorena 33. "Majska smotra likovnog stvaralaštva učenika". Izložba će biti otvorena do 25. juna a posjetioci će imati priliku vidjeti 266 likovnih radova iza kojih stoje učenici 28 odgojno-obrazovnih institucija sa područja Bijeljine, Zvornika, Šamca, Lopara, Ugljevika, Bratunca, Šekovića i Vlasenice.

Stručni žiri u sastavu Milijanko Miholjčić (akademski grafičar), Vesna Todorović (master likovnih umjetnosti) i Zoran Midanović (kustos istoričar u Muzeju Semberije) imali su zahtjevan zadatak da izaberu najbolje likovne radove ovogodišnje Majske smotre.

-Kao i svake godine do sad, pred žirijem nije bio nimalo lak zadatak. Stiglo je 266 likovnih radova, različitih tehnika, različitih uzrasnih dobi učenika i, što je najvažnije, jako kvalitetnih radova. Uz sve to, imamo samo šest nagrada u dvije kategorije tako da, zaista su nijanse odlučivale. Pohvalila bih upotrebu različitih likovnih tehnika, različita likovna područja i naravno, pedagoški rad naših nastavnika i profesora likovne kulture. Na našoj regiji rade zaista dobri likovni pedagozi i to se najbolje može vidjeti na ovakvim izložbama“, izjavila je Vesna Todorović, član stručnog žirija koja je uputila apel prema nadležnim da u većoj mjeri podrže razvoj likovne umjetnosti na našem području.



U Kategoriji vrtići i niži razredi osnovnih škola nagrade su dobili: Mila Vučković - JU Dječiji vrtić „Dragan i Zoran“ iz Bijeljine, vaspitačice Gordana Jelić i Nevena Banduka (prva nagrada), Lena Savić - JU Dječiji vrtić „Čika Jova Zmaj“ iz Bijeljine, vaspitačice Dragana Milanović i Miloš Ristić (druga nagrada) i Lena Simanić - Predškolska ustanova „Petar Pan“ iz Bijeljine, vaspitačice Dragana Stankić i Biljana Radovanović.



U drugoj kategoriji, Kategorija viši razredi i srednje škole prve tri nagrade dobili su: Uroš Mikić, učenik devetog razreda OŠ „Petar Petrović Njegoš“ iz Velike Obarske, profesorka Radmila Maksimović (prva nagrada), Sofija Kulić učenica devetog razreda OŠ „Sveti Sava“ iz Zvornika, profesorka Vanja Ninković (druga nagrada) i Mihajlo Arsenović učenik šestog razreda OŠ „Petar Kočić“ Brodac, profesor Branislav Hedješi.



-Muzej Semberije već tradicionalno, po 33. put organizuje Majsku smotru likovnog stvaralaštva učenika. Ova izložba je prilika svim našim sugrađanima da dođu u Muzej, pogledaju dječije radove ali i pogledaju druge postavke našeg Muzeja. Nažalost, veliki broj građana Bijeljine još uvijek nije upoznat sa svim bogatstvom koje Muzej Semberije krije u svojim etnografskim, arheološkim i istorijskim zbirkama. Mi ćemo nastaviti raditi kako bismo kod naših najmlađih razvili naviku odnosno kulturu posjećivanja ovakvih ustanova“, izjavio je Jovan Cvjetković, v.d. direktora Muzeja Semberije.


Semberija info