Šahovski klub Sveti Georgije - Mladi igraju šah :: Semberija INFO ::

Šahovski klub Sveti Georgije - Mladi igraju šah

Nakon završenog kadetskog prvenstva RS mladi šahisti ŠK Sveti Georgije nastupili su na turniru “Vukovaru na dar mladi igraju šah“ , održanom 29.04.2023 u Vukovaru . U grupi M12 nastupali su David Perić , Pavle Sekulić i Nikola Stević a u grupi M16 Darko Jovanović.  U  ukupnom plasmanu David Perić je osvojio treće mjesto i bronzanu medalju  i  bio je najbolje plasirani dječak do 10 godina te mu je u kategoriji M10 pripala zlatna medalja. Pavle Sekulić (M10) je bio četvrti  a Nikola Stević (M10) šesti od 106 učesnika . U starijoj grupi , gdje je nastupilo 55 takmičara , Darko Jovanović (M14) je zauzeo 5 mjesto.

Igrama i rezultatom smo zadovoljni a ovaj turnir predstavlja odličnu pripremu za kadetsko i omladinsko prvenstvo BiH koje će se održati od  25.05. - 28.05. 2023. u  Dvorovima kod Bijeljine.