Đoković savladao Hurkača u osmini finala :: Semberija INFO ::

Đoković savladao Hurkača u osmini finala

LONDON - Srpski teniser Novak Đoković, savladao je u meču osmine finala Vimbldona Poljaka Huberta Hurkača rezultatim 3:1.

Po setovima je bilo 7:6, 7:6, 5:7, 6:4.

Novak je imao ozbiljan test protiv Poljaka koji je u ovom meču oborio rekord ovogodišnjeg Vimbldona po brzini servisa, koji je u jednom momentu iznosio 243 km/h.

Đoković u prva tri seta nije oduzeo servis rivalu, iako je imao pet brejk lopti u drugom setu. Sa druge strane Hurkač nije ni imao brejk priliku sve do završnice trećeg seta, kada je došao do dvije brejk lopte koje su bile i set lopte, gdje je drugu pretvorio u poen.

Ali, Novak je konačno u četvrtom setu uspio da dođe do novih brejk lopti. Hurkač je uspio da spasi dvije, ali ne i treću, koju je Novak pretvorio u poen i do kraja je sigurno sačuvao prednost.

Podsjećamo, prva dva seta odigrana su u nedjelju uveče i Novak ih je dobio poslije tajbrejka. Meč je nakon toga prekinut i nastavljen danas.

Naredni Novakov protivnik će biti Rus Andrej Rubljov.