Sjajna Srbija u polufinalu :: Semberija INFO ::

Sjajna Srbija u polufinalu

Odbojkašice Srbije plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva. Pobijedile su Češku rezultatom 3:1, po setovima 24:26, 25:17, 25:11, 25:14.

Prilično neizvjesno bilo je u prvom setu, Češka je dala svoj maksimum, Srbija imala nekoliko oscilacija i prvi set pripao je Čehinjama.

Međutim, u nastavku izabranice Đovanija Gvidetija preuzele su inicijativu, "odlijepile" se odmah na početku, povele 6:2 i prednost je do kraja samo rasla za izjednačenje.

U trećem setu, sličan scenario, Srbija je povela 5:0. Čehinje su do finiša seta postigle svega devet poena, a do kraja još dva za ubijedljivih 2:1 za srpski tim.

U četvrtom i posljednjem setu, nastavile su srpske odbojkašice tamo gdje su stale za slavlje na kraju i već prepoznatljiv ples.

Srbija za finale igra sa Nizozemskom, dok su drugi polufinalni par Italija i Turska.