Đokoviću se čisti put, ispao prošlogodišnji finalista US opena :: Semberija INFO ::

Đokoviću se čisti put, ispao prošlogodišnji finalista US opena

Prošlogodišnji finalista US opena Kasper Rud eliminisan je sa Grend slema u Njujorku.

Trenutno peti teniser svijeta poražen je poslije pet setova od Kineza Žižen Žanga rezultatom 6:4, 5:7, 6:2, 0:6, 6:2.

Rud, koji je ove sezone osvojio samo Estoril, ovim porazom u drugoj rundi doživjeće pad od najmanje četiri pozicije na ATP listi.

Žang je nedavno na Rolan Garosu uspio Rudu da uzme set, da bi u "Velikoj jabuci" otišao korak dalje i nakon tri sata i 21 minuta igre napravio iznenađenje.

Aktuelni 67. igrač planete je nagovijestio dobru partiju već u prvom setu. U uvodnom gemu nije iskoristio pet brejk lopti, ali u trećem jeste jednu, dovoljnu da osvoji prvi set.

Rud je u drugom periodu uspio da se konsoliduje i u završnici, u 12. gemu, oduzme servis rivalu i izjednači.

Ipak, Žang se nije dao i kroz treći set vrlo lagano prošao, napraviviši usput dva brejk.

Norvežanin je surovo odgovorio u četvrtom setu – krompirom. Djelovalo je da je to-to i da će uspjeti da slomi i preokrene Žanga, ali je ovaj ponovio igru iz trećeg perioda i identičnim rezultatom 6:2 privede ovaj susret kraju.

Naredni rival biće mu Rinki Hidžikata.

Inače, Rud je samo jedan u nizu nosilaca iz Top 10 koji su eliminisani, a nalazili su se u Novakovom dijelu žrijeba.

Nešto ranije su ispali Holger Rune i Stefanos Cicipas, dok su u žrijebu ostali domaći predstavnici Frensis Tijafo i Tejlor Fric, prenosi b92.