Ludnica u Mostaru: Zrinjski od minus tri do preokreta u istorijskoj utakmici :: Semberija INFO ::

Ludnica u Mostaru: Zrinjski od minus tri do preokreta u istorijskoj utakmici

Fudbaleri Zrinjskog preokrenuli su tri gola zaostatka u istorijskom meču protiv nizozemskog AZ Alkmara u meču prvog kola grupne faze Lige konferencija i došli do pobjede od 4:3.

U pitanju je istorijskim meč jer ovo je prva utakmica bilo kojeg kluba iz BiH u evropskim takmičenja.

Krenulo je loše po domaćina. Već desetom minutu poveo je AZ golom Van Brederodea, prednost je uduplao Mijnans u 33. minutu, a De Vit je postavio 0:3 u 44. minutu.

Onda slijedi furizni preokret Zrnjskog. Prvo je na 1:3 smanjio Kožulj, a potop rezultatski priključak Mostarci hvataju u golom Ćorluke u 68. minutu. Do izjednačenja "plemići dolaze u 70. minutu kada je golmana AZ-a matirao Hrvanović.

Totalna ludnica nastala je u 81. minutu kada je Kožulj postigao svoj drugi gol na večerašnjem meču za potpuni preokret i 4:3 na semaforu.

Fudbaleri Zrnjskog došli su do epske pobjede.