Košarkaši Partizana poraženi od Efesa u Istanbulu :: Semberija INFO ::

Košarkaši Partizana poraženi od Efesa u Istanbulu

EPA-EFE/Juanjo Martin, ilustracija
Košarkaši Partizana poraženi su večeras od Efesa u Istanbulu 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20) u 10. kolu Evrolige.

Efes sad ima skor 5-5, a Partizan 4-6.

Obje ekipe su ušle oslabljene u meč, domaćinu su nedostajali Tibor Plajs i Elajdža Brajant, a Partizanu Aleksa Avramović i Kevin Panter.

U prvom poluvremenu gotovo da se nisu igrale odbrane, a Efes je najvećih plus devet (38:29) imao sredinom druge dionice.

Na poluvremenu je bilo plus pet za domaćina (50:45).

Partizan je odlično odigrao treću četvrtinu koju je dobio rezultatom 29:14, pa je u posljednjih 10 minuta ušao sa "plus 10" - 74:64.

Efes je napravio veliku seriju na startu četvrte dionice i stigao do 78:78 u 34. minutu.

U posljednja tri minuta ušlo se rezultatom 83:83, a onda je Efes serijom 7:2 prelomio meč.

Najefikasniji u Partizanu bio je Frenk Kaminski sa 24 poena, a pratili su ga Pi Džej Doužer sa 21 i Džejms Naneli sa 16.

Kod Efesa je najefikasniji bio Šejn Larkin sa 27 poena, Darijus Tompson je dao 18, Ante Žižić i Vil Klajburn po 12, a Derek Vilis 10.

U narednom kolu, sljedećeg četvrtka, Partizan dočekuje Panatinaikos.