Zvezda srušila Fener u Istanbulu! :: Semberija INFO ::

Zvezda srušila Fener u Istanbulu!

Izvor: Glas Srpske

ISTANBUL - Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras Fenerbahče u Istanbulu rezultatom 85:76 u meču 18. kola Evrolige.

Zvezda poslije druge pobjede u gostima ove sezone i protiv druge pobjede nad večerašnjim rivalom ima skor 7-11, a Fenerbahče je na 10-8.

Domaćin je bolje otvorio meč i početkom druge dionice imao plus 10 (28:18), ali je Zvezda i bez povrijeđenog Luke Mitrovića zaigrala mnogo bolje i na poluvremenu imala samo minus jedan (34:35).

Sredinom treće dionice Fenerbahče je imao "plus 11" (51:40), ali je ponovo Zvezda uhvatila priključak, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo neriješeno - 57:57.

Sedam ipo minuta prije kraja Zvezda je vodila 66:60, a ubrzo zatim, poslije trojke Nemanje Nedovića i 69:61.

Trojkom Miloša Teodosića na dva ipo minuta prije kraja Zvezda je prelomila meč i stekla nedostižnih plus devet (76:67).

Zvezdu je predvodio raspoloženi Džoel Bolomboj sa 24 poena, Rokas Gedraitis je dao 19, a Adam Hanga 12.

Teodosić je imao šest poena i osam asistencija, a Nikola Topić na debiju u Evroligi po četiri poena i asistencije.

U redovima Fenerbahčea istakao se Najdžel-Hejs Dejvis sa 21 poenom, Skoti Vilbekin je dao 14, a Džonatan Motli 11. Marko Gudurić je dao tri poena, a Jam Madar osam.

Zvezda u narednom kolu, već u četvrtak od 20 časova, dočekuje Partizan.