Preokret fudbalera Srbije za pobjedu protiv SAD u Los Anđelesu :: Semberija INFO ::

Preokret fudbalera Srbije za pobjedu protiv SAD u Los Anđelesu

Фото - Фудбалски савез Србије
LOS ANĐELES- Fudbalska reprezentacija Srbije, sastavljena uglavnom od igrača iz Superlige, savladala je selekciju SAD 2:1 u prijateljskom meču u Los Anđelesu.

Amerikanci su poveli pogotkom Brendona Vaskeza u 29. minutu, izjednačio je Luka Ilić iz slobodnog udarca u 43, nakon prekršaja nad Dejanom Joveljićem, a pobjedu srpskom timu donio je kapiten Veljko Simić u 46. minutu.

Mladi srpski tim pružio je odličnu igru, momci su opravdali poziv selektora Dragana Stojkovića Piksija i pokazali da na njih može da se računa.

Imali su i malo sreće, s obzirom na to da je Kejd Kauel dva puta pogodio stativu, praktično u istom napadu, u 56. minutu, kao i još dva odlična pokušaja, oba puta lopta je za malo otišla pored gola.

Takođe, odlično je u finišu meča nekoliko puta intervenisao i rezervni golman Srbije Dragan Rosić.

U prvom poluvremenu i Srbija je imala još dvije lijepe šanse, oba puta Simić, ali je sjajno odbranio novi golman Čelsija Gabrijel Slonina.

Srbija naredne mečeve igra u martu, na startu kvalifikacija za EURO, protiv Litvanije i Crne Gore.