Sitiju treća uzastopna titula :: Semberija INFO ::

Sitiju treća uzastopna titula

Fudbaleri Mančester sitija obezbijedili su treću uzastopnu titulu šampiona Engleske, ukupno devetu, nakon što je Arsenal poražen na gostovanju Notingem Forestu 1:0.

Siti, sa dvije utakmice manje od Arsenala, ima nedostižnih četiri boda više i sutrašnji meč protiv Čelsija igraće se za prestiž.

Arsenal je danas na Siti Graundu dominirao od početka utakmice pa je u prvom poluvremenu imao čak 81 posto posjeda lopte.

Ipak, do gola nisu mogli, za razliku od domaćih koji su poveli preko Avonjija u 19. minuti susreta. I u nastavku je Arsenal u potpunosti kontrolisao posjed, ali su jalovo napadali i nije bilo opasnosti za domaće da će primiti gol i izgubiti važne bodove.

Tim Pepa Gvardiole ima priliku da osvoji „tripl krunu“ jer ih očekuju finale FA kupa protiv Mančester Junajteda i Lige šampiona protiv Intera.