Al Nasr osvojio arapsku Ligu šampiona, Ronaldo junak sa dva gola :: Semberija INFO ::

Al Nasr osvojio arapsku Ligu šampiona, Ronaldo junak sa dva gola

Fudbaleri Al Nasra prvi put u istoriji osvojili su arapsku Ligu šampiona, pošto su večeras u finalu u Rijadu savladali gradskog rivala Al Hilal 2:1 poslije produžetaka.

Junak Al Nasra bio je Kristijano Ronaldo sa dva gola, a trijumf dodatno dobija na značaju jer je ostvaren da dva igrača manje.

Al Hilal, za koji igra Sergej Milinković-Savić, poveo je u 51. minutu golom Brazilca Mišela.

Al Nasr je u 71. minutu ostao sa desetoricom na terenu zbog isključenja Al Amrija, a samo tri minuta kasnije Ronaldo je izjednačio.

Od 78. minuta Al Nasr je ostao sa devet igrača jer je direktan crveni karton dobio Al-Bušail.

Al Hilal je preuzeo potpunu kontrolu, napadao je, međutim, Ronaldo je u 98. minutu, poslije odbitka, glavom pogodio za trijumf.

Portugalac je ušao u istoriju i po tome što je bio strijelac u četvrtfinalnoj, polufinalnoj i finalnoj utakmici arapske Lige šampiona.