Island zaledio "zmajeve" u finišu, BiH ostala bez šanse za EP :: Semberija INFO ::

Island zaledio "zmajeve" u finišu, BiH ostala bez šanse za EP

Fudbaleri Bosne i Hercegovine izgubili su od Islanda 1:0 na gostovanju u Rejkjaviku u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Iako se činilo da će ekipa selektora Mehmeda Kodre odnijeti makar bod sa Islanda, šok je uslijedio u samom finišu meča kad su Islađani zatresli mrežu "zmajeva".

Ovo je četvrti poraz BiH u kvalfikacijama i reprezentacija je ostala bez ikakvih šansi da se plasira na EURO sljedeće godine u Njemačkoj.

Iako je utakmica naoko izgledala mirno, u drugom dijelu gledali smo pravu dramu i prilike su sijevale na obje strane.

Imali su nekoliko šansi "zmajevi" da zatresu mrežu Islanđana, a posebno vrijedi izdvojiti nevjerovatan promašaj Edina Džeke u 71. minutu.

Miralem Pjanić je majstorski izveo slobodan udarac i pronašao usamljenog Džeku koji je s pet metara neometan promašio cijelu loptu i ova prilika je propala.

Od tog trenutka fudbaleri BiH ubacuju u višu brzinu i stvaraju nekoliko izglednih šansi.

Dvaput je opasno prijetio Džeko, ali mreža gola Islanda je mirovala.

Ogromnu šansu u 85. minutu propustio je Nemanja Bilbija. On je šutirao pored gola nakon ubačaja Seada Kolašinca.

Silne promašaje bh. tima Islanđani su kaznili na samom kraju.

U 89. minutu Island je opasno priprijetio kada se ali se Hadžikadunić bacio na ovu loptu i sjajno je izblokirao. Potom Finbogason šutira, ali odbranio je to Šehić.

Ipak, Finbogason je u idućem napadu pogodio za 1:0. VAR je provjeravao situaciju, ali ipak je pogodak priznat.