ŠOK U AMSTERDAMU! AJAKS OSTAO BEZ ŠESNAESTINE FINALA, OSLABLjENA BARSELONA SLAVILA U MILANU :: Semberija INFO ::

Nakon večerašnjih utakmica u Ligi šampiona osam timova izborilo je plasman u nokaut fazu Lige šampiona, a to su: Valensija, Čelsi, Napoli, Liverpul, Barselona, Borusija Dortmund, Lajpcig i Lion. Salcburg, Inter, Benfika i Ajaks, takmičenje će nastaviti u Ligi Evrope.

Fudbaleri Ajaksa poraženi su na domaćem terenu od Valensije sa 1:0, a s obzirom na to da je Čelsi u Londonu sa 2:1 pobijedio Lil, iz ove grupe plasman u narednu rundu obezbijedili su Valensija i Čelsi koji imaju po 11 bodova dok će Ajaks sa bodom manje nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

Gol odluke u duelu Valensije i Ajaksa  postigao je Rodrigo u 24. minutu.

Iz večerašnjeg programa svakako izdvajamo trijumf “drugog tima” Barselone protiv Intera u Milanu. Iako su Katalonci došli bez najvećih zvijezda na ovu utakmicu uspjeli su doći do pobjede 2:1

Poveli su Katalonci preko Pereza u 23. minutu, a izjednačio je Lukaku u 44., da bi konačan rezultat postavio Fati tri minuta prije isteka regularnog toka.