ODLIČNO IZDANjE KOKORUŠA NEDOVOLjNO ZA POBJEDU :: Semberija INFO ::

ODLIČNO IZDANjE KOKORUŠA NEDOVOLjNO ZA POBJEDU

Proteklog vikenda, utakmicama 14. kola nastavljeno je takmičenje u košarkaškoj Premijer ligi BiH. Bijeljinski premijerligaš, Košarkaški klub „Radnik Elvaco Metpro“ gostovao je KK „Bratunac TRB“.
Domaćini su na kraju utakmice slavili pobjedu rezultatom 89:86 (17:24, 18:20, 29:11, 25:31).

Ekipa iz Bijeljine je u prvom dijelu susreta diktirala tempo i imala rezultat na svojoj strani. Nakon 20 minuta igre rezultat je bio 35:44. U trećoj četvrtini dolazi do velikog pada u igri gdje su košarkaši KK „Radnik“ za deset minuta uspjeli ubaciti samo 11 koševa (29:11) tako da su u zadnju četvrtinu ušli sa zaostatkom od devet poena. Uprkos velikoj borbi gostujućih košarkaša, ekipa Bratunca je do kraja meča uspjela sačuvati ostvarenu prednost.

KK „Radnik“ je predvodio kapiten Dejan Kokoruš sa 35 poena i 9 skokova. Dvocifreni su još bili Srđan Jovanović (21 poen i 5 skokova) i Jovica Kecman (15 poena i 4 skoka) dok su u ekipi KK „Bratunac TRB“ bili raspoloženi Zoran Vilotijević (25 poena i 10 skokova), Aleksandar Pantelić (19 poena), Andrija Drašković (16 poena i 10 asistencija) i Nikola Ćirković (11 poena i 7 asistencija)