FIBA SUSPENDOVALA SUDIJE KOJE SU OŠTETILE LITVANIJU :: Semberija INFO ::

FIBA SUSPENDOVALA SUDIJE KOJE SU OŠTETILE LITVANIJU

Italijanski arbitar Manuel Maconi i Poljaci Vojcieh Liška i Mihal Prok suspendovani su sa Evropskog prvenstva zbog lošeg suđenja na meču trećeg kola grupe B između Litvanije i Njemačke, tvrdi poznati grčki novinar Džordž Zakas.

Grčki novinar ističe da ova trojica arbitara neće više suditi nijedan meč do kraja Evropskog prvenstva.
Litvanci su oštećeni na ovom meču, pošto su sudije propustile krajem treće četvrtine da ovoj selekciji dodijele još jedno slobodno bacanje zbog toga što je njemački selektor Gordon Herbert dobio tehničku grešku.

Litvanski košarkaš Jonas Valančunas, kojeg je faulirao Nijemac Maodo Lo, šutirao je samo dva slobodna bacanja zbog tog prekršaja.

Litvancima je potom dodijeljena lopta, ali nije izvedeno još jedno slobodno bacanje.
Utakmica je poslije 40 minuta završena rezultatom 89:89, ali je Njemačka poslije dva produžetka pobijedila 109:107.

FIBA Evrope je ranije danas odbila žalbu Litvanaca na suđenje na ovoj utakmici.
Njemačka poslije tri kola u grupi B ima tri pobjede, dok je Litvanija zabilježila tri poraza.