Košarkaši Partizana pobijedili Borac u ABA ligi :: Semberija INFO ::

Košarkaši Partizana pobijedili Borac u ABA ligi

Košarkaši Partizana pobijedili su večeras u Čačku ekipu Borca rezultatom 79:62 (19:12, 23:22, 11:11, 26:17) u meču šestog kola regionalne ABA lige.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Uroš Trifunović, koji je postigao 14 poena, dok je Danilo Anđušić ubacio 12. Zek Ledej i Džejms Naneli su dodali po 11 poena. Kod domaćih, najbolji je bio Marko Radonjić sa 15 poena.

Partizan je prvi na tabeli sa svih šest pobjeda, dok je Borac posljednji sa šest poraza.

Crno-bijeli će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Splitom, dok će Borac gostovati u Podgorici ekipi Studentskog centra.

Partizan je prvu četvrtinu dobio 19:12, a crno-bijeli su potom u 18. minutu stigli do dvocifrene prednosti (35:24). Domaći košarkaši su kraja prvog poluvremena uspjeli da smanje prednost gostiju na 42:34.

Borac je u trećoj četvrtini smanjio prednost Partizana na 45:41, ali su gosti u posljednji dio meča ušli s vođstvom od 53:45.

Košarkaši Partizana su trojkama u poslednjoj četvrtini "slomili" otpor igrača Borca i zasluženo su stigli do novog trijumfa u ABA ligi.