KARATISTI RKS BMSiP UČESTVOVALI NA TURNIRU U NOVOM SADU :: Semberija INFO ::

KARATISTI RKS BMSiP UČESTVOVALI NA TURNIRU U NOVOM SADU

Proteklog vikenda tim Regionalnog karate saveza Birča, Majevice, Semberije i Posavine (RKS BMSiP) nastupao je na 3. Međunarodnom turniru "Borac Kup 2024" u Novom Sadu, koji organizuje Karate klub "Borac 021".  U izuzetnoj konkurenciji takmičari RKS BMSiP osvojili su 11 medalja: četiri zlatne, tri srebrne i četiri bronzane medalje.

U ekipnoj konkurenciji ženska kadetska ekipa (Mia Milica Vujić, Natalija Brkić, Marija Gavrilović i Marija Trifković) ubjedljivo je osvojila prvo mjesto.

-U Generalnom plasmanu po uspješnosti naš Regionalni karate savez osvojio je drugo mjesto. Imajući u vidu činjenicu da je naš tim nastupao samo u disciplini borbe, drugo mjesto u ukupnom plasmanu više je nego dobro. Velikoj većini takmičara ovo je bio prvi turnir u ovoj takmičarskoj sezoni u kojoj sve njih očekuje pregršt vrlo važnih takmičenja“, stoji u saopštenju RKS BMSiP.

Zlatne medalje su osvojili: Mia Milica Vujić, kadetkinje (-54), Aleksandar Novicki U21 (-84), Emilija Bogdanović, kadetkinje (-47), ekipa – kadetkinje, borbe (Vujić, Brkić, Gavrilović, Trifković) dok su srebrena odličja zaslužili Marija Gavrilović, kadetkinje (54+), Luka Jovanović U21 (-75) i Todić Todor nade (-35). Četiri bronzane medalje osvojili su Lana Stevanović, kadetkinje (-54+), Natalija Brkić, kadetkinje (-54), Nataša Simeunović, nade (-49) i Mihajla Simić, kadetkinje (54+).

Takmičarski tim RKS BMSiP predvodili su treneri: Goran Ivković, Radenko Babić i Lazar Marković.