
OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN MEDICINSKIH SESTARA: JAKO SESTRINSTVO - JAK ZDRAVSTVENI SISTEM
Udruženje medicinskih sestara i tehničara regije Bijeljina, Lopare i Ugljevik sinoć je organizovalo svečanost pod nazivom „Veče bijelih mantila“. Na ovaj način, povodom 12. maja - međunarodnog dana sestrinstva - iskazalo se poštovanje i zahvalnost prema jednom jako važnom segmentu našeg zdravstvenog sistema.
-Međunarodni dan sestrinstva obilježićemo kroz nekoliko događaja. Večeras, u jednoj opušenoj i svečanoj atmosferi, organizovali smo „Veče bijelih mantila“ koje će biti još jedna prilika za druženje, razmjenu i jačanje kolegijalnih odnosa među medicinskim sestrama i tehničarima, ali i prilika da se oda priznanje njihovom predanom radu, humanosti i svakodnevnoj brizi za pacijente. Što se tiče budućnosti, podsjetila bih na nedavnu izjavu ministra zdravstva koji je najavio izmjene Zakona o zdravstvenim komorama gdje bi se propisalo osnivanje još jedne, Komore medicinskih sestara i tehničara. To će biti veliki pomak u organizaciji sestrinstva u cijeloj Republici Srpskoj, poboljšanju njihovog statusa, povezanosti i stručne osposobljenosti", izjavila je Tatjana Perić, predsjednik Saveza medicinskih sestara i tehničara Republike Srpske koja je podsjetila i na nedavno održanu regionalnu konferenciju o sestrinstvu u Bijeljini an kojoj je prisustvovalo preko 400 učesnika iz BiH, Srbije i Hrvatske. Bila je to još jedna prilika da se kroz razmjenu iskustava sa kolegama iz drugih gradova i država unaprijedi položaj sestrinstva u Semberiji ali i u cijeloj Republici Srpskoj.

"Veče bijelih mantila" bila je prilika da se okupljeni podsjete na neke od uspjeha koje su ostvarili tokom prethodne godine ali i da se zahvale svima onima koji su davali svoj maksimum u službi pacijentima.
-Medicinske sestre i tehničari čine stub zdravstvenog sistema. Dostupne smo pacijentima 24 časa dnevno. Naše Udruženje neprekidno radi na poboljšanju položaja medicinskih sestara i tehničara jer, jako sestrinstvo znači i jak zdravstveni sistem", rekla je Tanja Đokić, predsjednik Udruženja medicinskih sestara i tehničara regije Bijeljina, Lopare i Ugljevik.
Semberija info
-Međunarodni dan sestrinstva obilježićemo kroz nekoliko događaja. Večeras, u jednoj opušenoj i svečanoj atmosferi, organizovali smo „Veče bijelih mantila“ koje će biti još jedna prilika za druženje, razmjenu i jačanje kolegijalnih odnosa među medicinskim sestrama i tehničarima, ali i prilika da se oda priznanje njihovom predanom radu, humanosti i svakodnevnoj brizi za pacijente. Što se tiče budućnosti, podsjetila bih na nedavnu izjavu ministra zdravstva koji je najavio izmjene Zakona o zdravstvenim komorama gdje bi se propisalo osnivanje još jedne, Komore medicinskih sestara i tehničara. To će biti veliki pomak u organizaciji sestrinstva u cijeloj Republici Srpskoj, poboljšanju njihovog statusa, povezanosti i stručne osposobljenosti", izjavila je Tatjana Perić, predsjednik Saveza medicinskih sestara i tehničara Republike Srpske koja je podsjetila i na nedavno održanu regionalnu konferenciju o sestrinstvu u Bijeljini an kojoj je prisustvovalo preko 400 učesnika iz BiH, Srbije i Hrvatske. Bila je to još jedna prilika da se kroz razmjenu iskustava sa kolegama iz drugih gradova i država unaprijedi položaj sestrinstva u Semberiji ali i u cijeloj Republici Srpskoj.

"Veče bijelih mantila" bila je prilika da se okupljeni podsjete na neke od uspjeha koje su ostvarili tokom prethodne godine ali i da se zahvale svima onima koji su davali svoj maksimum u službi pacijentima.
-Medicinske sestre i tehničari čine stub zdravstvenog sistema. Dostupne smo pacijentima 24 časa dnevno. Naše Udruženje neprekidno radi na poboljšanju položaja medicinskih sestara i tehničara jer, jako sestrinstvo znači i jak zdravstveni sistem", rekla je Tanja Đokić, predsjednik Udruženja medicinskih sestara i tehničara regije Bijeljina, Lopare i Ugljevik.
Semberija info




