SRBIJA OČITALA FUDBALSKU LEKCIJU NADMENIM NORVEŽANIMA :: Semberija INFO ::

SRBIJA OČITALA FUDBALSKU LEKCIJU NADMENIM NORVEŽANIMA

Neverovatan meč u Oslu! Srbija je dominirala i ispustila prednost, ali je Sergej Milinković Savić odveo ekipu na prag Evropskog prvenstva, prvog za našu zemlju od 2000. godine!

Fudbaleri Srbije odigrali su vrhunsku utakmicu u Oslu i pobedili sa 2:1 Norvežane u polufinalu baraža za Evropsko prvenstvo!

Prilično nadobudno i potcenjivački je Norveška ušla u meč, što joj se osvetilo, pa će Orlovi igrati finale baraža 12. novembra, i to u Beogradu protiv Izraela ili Škotske (u toku, 0:0)!

Ono što je važnije od svega, Srbija opet igra fudbal! Sjajna je bila partija Orlova od početka i samo je sreća bila adut Norveške, kojoj je Haland bio praktično nevidljiv, osim jedne šanse u 1. poluvremenu. Darko Lazović je imao briljantnu partiju i 3 puta je servirao odlične šanse Đuričiću ili Mitroviću, ali je podbacila realizacija.

Na sreću, imamo dužu klupu od Norvežana, i to se pokazalo kad je u igru ušao Sergej Milinković Savić uz Luku Milivojevića. SMS je dao gol za vođstvo u 82. minutu, a Norveška je iz prve naredne šanse izjednačila preko Normana i izborila produžetke.

Norveška - Srbija 1:2