MILETIĆ DONEO PARTIZANU LIGU EVROPE! Srbija će imati dva predstavnika u UEFA takmičenjima :: Semberija INFO ::

Fudbaleri Partizana odigrali su protiv Moldea 1:1 u revanš meču plej-ofa i plasirali se u grupnu fazu Lige Evrope

Deveti put će crno-beli igrati na jesen u grupnoj fazi Lige Evrope, a za to najviše treba da zahvale Nemanji Miletiću koji su u jatu defanzivaca Moldea najbolje snašao i u 80. minutu glavom postigao gol vredan prolaza.

Crno-beli su odlično počeli meć i već na startu imali dve dobre prilike preko Zorana Tošića i Saše Zđelara, ali se golman norveškog tima odlično postavio u oba trenutka.

Izabranici Sava Miloševića su u prvom poluvremenu neutralisali napade Moldea, koji je osim solidnog prodora Bolija i centaršuta Ejkrema u finišu prvog dela igre bio potpuno bezopasan.

Svesni da im vreme nije saveznik igrači Moldea su krenuli na sve ili ništa u nastavku i stvorili nekoliko prilika pred golom Stojkovića, a iskoristili su šansu tek u 72. minutu posle kiksa kompletne odbrane koji je na drugoj stativi dočekao Džejms i doveo domaće u vođstvo.

Crno-beli su bili na rubu eliminacije, ali je Miletić na deset minuta pre kraja doneo radost srpskom timu. Do kraja meča je pogodio i Asano, ali je gol poništen zbog ofsajda, dok je nešto kasnije Ožegović bio prilično sebičan propustivši priliku da donese pobedu crno-belima.

Partizan će se tako posle sezone pauze vrati u Ligu Evrope i igrati fudbal na međunarodnoj sceni 11. put od kada postoje grupne faze.

Crno-beli će rivale dobiti u petak nakon 13 časova, kada je planiran žreb.