Zvezda pobjedom protiv Čukaričkog proslavila 35. šampionsku titulu :: Semberija INFO ::

Zvezda pobjedom protiv Čukaričkog proslavila 35. šampionsku titulu

BEOGRAD  - Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras Čukarički 4:1 u utakmici posljednjeg, sedmog kola, plej-ofa Superlige i na najljepši način proslavili osvajanje 35. šampionske titule.

Crveno-bijeli su osvojili sedmu uzastopnu titulu i četvrtu uzastopnu duplu krunu.

Gosti sa Banovog brda poveli su golom Viktora Rogana u 17. minutu, a preokret je sa dva pogotka, u 32. i 55. minutu donio Piter Olanjinka.

Do kraja su pogađali Naser Điga u 79. i Žan-Filip Kraso u 90. minutu.

Trener Vladan Milojević "kombinovao" je tim, a od crveno-bijelog dresa oprostili su se kapiten Aleksandar Dragović, Nemanja Milunović, Kosta Nedeljković, kao i dugogodišnji rezervni golman Zoran Popović.

Utakmicu je sudila ženska trojka na čelu sa Jelenom Cvetković.

Zvezda je sezonu završila sa 96 bodova, 18 više od drugoplasiranog Partizana, dok je Čukarički kao šesti sa 57 bodova ostao bez plasmana u Evropu.

Osim po tituli i proslavi na Marakani, ovaj duel će biti upamćen i po oproštaju Aleksandra Dragovića, koji je odigrao svoj posljednji meč u dresu Crvene zvezde.

Kapiten crveno-belih izašao je iz igre u 60. minutu i tako završio misiju u Zvezdi. Sa sjeverne tribine se čulo “Delije, ajmo svi u glas, Aleksandar Dragović jedan je od nas...”, a na to nije ostao imun rođeni Bečlija.

Tokom prvog poluvremena utakmice sa Čukaričkim Delije su na sredini sjeverne tribine formirali zastavu, koju je pratila parola Republika Srpska.