Pari Sen Žermen osvojio Kup Francuske :: Semberija INFO ::

Pari Sen Žermen osvojio Kup Francuske

Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su sinoć Kup Francuske, pošto su u finalu u Vilnev d'Asku pobijedili Lion 2:1.

Pari Sen Žermen poveo je golom Usmana Dembelea u 22. minutu, a prednost je udvostručio Fabijan Ruis u 34. minutu.

Jedini gol za Lion postigao je džejk O'Brajen u 55. minutu.

Prije utakmice došlo je do tuče navijača Liona i Pari Sen Žermena na autoputu koji vodi do sjevera države i Vilnev d'Aska. Oni su se gađali bakljama i demolirali autobuse koji su bili puni navijača.

Pariska ekipa je ove sezone osvojila duplu krunu, pošto je prethodno odbranila šampionsku titulu.

Napadač Kilijan Mbape sinoć je odigrao posljednju utakmicu za Pari Sen Žermen pošto nije želio da produži ugovor. Spekuliše se da će potpisati za Real Madrid.

Pari Sen Žermen će sljedeće sezone igrati u Ligi šampiona, a Lion u Ligi Evropa.

​Izvor: Beta (D.P.) / BHRT