PREMIJER LIGA: ŽELjEZNIČAR SIGURAN U UGLjEVIKU :: Semberija INFO ::

PREMIJER LIGA: ŽELjEZNIČAR SIGURAN U UGLjEVIKU

Fudbaleri Zvijezde 09 su doživjeli novi poraz u Premijer ligi Bosne i Hercegovine koji ih je dodatno udaljio od opstanka u elitnom rangu i sveo njihovu šansu na teoriju. Željezničar je opravdao ulogu favorita i slavio je ubjedljiv trijumf u Ugljeviku 3:0.

Povrede i bolest desetkovale su domaći tim pa je trener Adnan Zildžović imao velikih problema što se osjetilo na terenu, posebno na startu.

Željezničar je poveo u 19. minuti. Loptu je ubacio Bojo, a Nikola Janković šalje loptu u vlastitu mrežu. Sarajevski tim je mogao u 30. minuti udvostručiti prednost. Sadiković je pogodio stativu. Terensku premoć gosti su krunisali drugim golom u 39. minuti kada je Stevanović uposlio Ramovića u dobrom kontranapadu.

Na startu drugog dijela domaći su imali veliku šansu da se vrate u meč. Kristijan Tojčić je dobro zahvatio loptu ali je poslao pored gola. Uslijedila je odmah kazna na drugoj strani. Sadiković je odlično poslao loptu koja je pogodila Lendrića i srećno završila u mreži.

Zvijezda je uprkos tome došla u situacija da barem ublaži prednost gostiju a Kosorić je poslao loptu sa gol linije. Želio je domaći tim da dođe barem do gola ali se Željezničar dobro branio.