Baskonija doživjela fijasko u Beogradu :: Semberija INFO ::

Baskonija doživjela fijasko u Beogradu

Košarkaši Partizana savladali su Baskoniju rezultatom 83:65 u utakmici 19. kola Evrolige.

Crno -beli su ostvarili deveti trijumf uz 10 poraza, dok je španski tim sada na skoru 11-8.

Baskonija je u Beogradu bila oslabljena i bez četiri igrača, a najznačajniji za ishod su bili izostanci Markusa Hauarda i Pjerea Henrija, pa su bekovske opcije Đoana Penjaroje bile prilično "tanke".

Partizan je ključnu razliku stekao još u prvoj četvrtini, jer je šut praktično od samog početka bio ubojito oružje.

Većina igrača je vezivala po dvije trojke, najprje Uroš Trifunović, potom Aleksa Avramović, a sve je začinio fantastični Janis Papapetru koji je uz dva dalekometna šuta imao i pogodak sa zvukom sirene za 29:17 poslije prvih 10 minuta.

Sjajan pod košem je bio Matijas Lesor, za razliku od njegove role prije dva dana u Tel Avivu, a osim poena i skokova, uspeo je i da uvede u rani problem sa faulovima Meta Kostela.

Partizan je nastavio sa rafalnom paljbom u drugoj dionici, jer je dvije trojke vezao i Dante Egzum, pa je sredinom tog perioda razlika iznosila čak 19 poena – 45:26.

Ali , od tog momenta, crno-beli su stali. Da li zbog opuštanja ili jer šut nije mogao"vječno" da ih služi, tek, Partizan je imao puno praznih minuta do odlaska na odmor.

Baskonija je to iskoristila da serijom 10:2 smanji zaostatak na krajnjih 47:36, pa se očekivalo da će pauza mnogo više značiti domaćem timu.

Ali , i kada je meč nastavljen Partizan nije imao kvalitetno postavljene napade, dok su gosti četvrtom trojkom Vanje Marinkovića došli do jednocifrenog minusa, prenosi b92.

Zapravo , za gotovo posljednjih pet minuta prvog i prvih pet minuta drugog poluvremena, Partizan je imao svega četiri poena, pa je Baskonija prišla na samo 49:43.

Ali , tada stiže nova"dupla trojka" Partizana, ovog puta u režiji kapitena Kevina Pantera i ponovo se srpski tim odlijepio na dvocifrenu razliku.

Ispostavilo se da je to bilo ključno jer, uz skraćenu rotaciju i manjak energije, Baski se više nisu vraćali na jednocifren minus.

Nešto kasnije su se trojkama nadovezali Dante Egzum i Danilo Anđušić, koji je time nastavio i očuvao preko 50 odsto šuta za tri ove sezone, te je očas posla Partizan pobjegao na 67:50 pred posljednjih 10 minuta.

Igrači Baskonije u posljednjoj dionici više nisu imali reakciju, niti odgovor i utakmica je bez puno uzbuđenja do kraja otišla u ruke domaćih igrača.