MUK U ARENI, ASVEL ODNEO DRAMATIČNU POBEDU: ZVEZDA VODILA ČITAV MEČ, PA PALA U PRODUŽETKU! :: Semberija INFO ::

Crveno-beli "sami sebe" pobedili, tragičari u dodatnih pet minuta Gist i Braun

Košarkaši Zvezde poraženi su od Asvela u 8. kolu Evrolige, i to nakon produžetka 74:72 pred 10.000 navijača u "Štark Areni".

Crveno-beli su ostali na dve pobede, slede ima dva teška gostovanja Albi i Žalgirisu, a pre toga i "večiti derbi" sa Partizanom na istom mestu već u nedelju.

Bio je ovo pravi košarkaški rat Zvezde i Asvela, nervoza je bila prisutna od prvog minuta, a ekipi Andrije Gavrilovića ostaje da žali za propuštenom šansom i vođstvom koje je imala gotovo 40 minuta, a onda ga prosula u triler završnici regularnog dela meča.

Imala je Zvezda i jedno dvocifreno vođstvo (36:26), u nekoliko momenata "bežala" je Francuzima sedam poena i delovalo je da u tom ritmu do kraja može izneti utakmicu.

Ipak, loša napadačka rešenja u momentima kada je trebalo prelomiti utakmicu, skupo su koštala naš tim. Nezadrživi Tonje Džakiri, apsolutno prva figura utakmice, "rasturio" je Zvezdin reket sa 18 poena i neverovatnih 19 skokova, zaradio indeks 29!

Uz njega, dobro je u pravim trenucima funkcionisao i šut gostiju, preko Džeksona (11p), Žan-Šarla (20p), i to je trio koji je najviše doprineo da Asvel non-stop diše "za vratom" rivalu, a onda ga i prestigne uz veliku dramu na kraju meča i dodatnih pet minuta.

Lorenco Braun je bio drugi najefikasniji sa 15 poena, ali i 7 izgubljenih lopti, od kojih je ona ključna bila u poslednjem napadu Zvezde u produžetku - tri sekunde pre kraja pri vođstvu gostiju 73:72. Spetljao se Amerikanac, nije imao ideju, niti su ga saigrači najbolje ispratili, a Džakiri je iskoristio smušenost protivnika i zgrabio loptu, a onda pogodio jedno bacanje.

Pokušaj kombinacije Brauna i Gista u dodatne tri sekunde otišao je daleko od koša...

Bili Beron je dao najviše kod Zvezde, ubacio je Amerikanac svoju "porciju šuteva", istina i promašio šut minut pre kraja regularnog dela, pri vođstvu crveno-belih 65:63.

Upravo je Beronov "rafal" sredinom poslednje četvrtine, dve vezane trojke, mnoge naterao da pomisle da je to bio "taj" prelomni trenutak. Bilo je tad sedam razlike u korist Beograđana, međutim Asvel je u preostalom vremenu pokazao da četiri dosadašnje evroligaške pobede nikako nisu plod slučajnosti.

Ovo je Francuzima inače bila i prva gostujuća pobeda.

Zvezda nije imala veliku pomoć od svojih "četvorki": potpuno su zakazali danas Gist, Faje i Simanić, zbirno su sakupili 10 poena, s tim da je najefikasniji od pomenutog trija, Gist, o njega se svakako i najviše očekuje - najviše i podbacio.

Promašio je iskusni Amerikanac dva bacanja na startu produžetka, a u narednom napadu dobio dve "rampe" pri pokušaju da poentira. Gavrilović ga je potom odmah zamenio Kuzmićem.

Prelazne ocene zaslužuju, uz Berona, Lazić, Dobrić i Davidovac.

Kapiten je, mimo očekivanja, napadački zablistao u drugoj deonici, održao Zvezdu u prednosti serijom 5:0 u trenucima kada je Asvel pretio preokretom, meč je završio sa 8 poena. Dobrić je svojom energijom doprinosio, kao i važnim poenima iz svih pozicija (ukupno 6), a Davidovac je odigrao i najbolji meč ove sezone.

Završio ga je sa 11 poena i 7 skokova, upisao najveći indeks korisnosti u ekipi (19), "vukao" tim u produžecima (ćetiri poena), međutim ni njegov veliki napor nije bio dovoljan da se skrši "mišićavi" Asvel.

Crvena zvezda - ASVEL 72:74 (16:14, 20:18, 18:15, 11:18, 7:9)