FINALE 1. ŽLRS: MOGU LI „HRIZANTEME“ DO PREOKRETA? :: Semberija INFO ::

FINALE 1. ŽLRS: MOGU LI „HRIZANTEME“ DO PREOKRETA?

U toku je finalna serija plej ofa Prve lige Republike Srpske za košarkašice. U finalu igraju OKK „Feniks“ iz Banjaluke i KK „Budućnost BN“ iz Bijeljine. Serija se igra na tri dobijene utakmice. Do sada su odigrane dvije koje su, nimalo lako, Banjalučanke riješile u svoju korist. U polufinalu plej ofa OKK „Feniks“ je sa dvije pobjede izbacio ekipu Slobode iz Novog Grada dok su košarkašice Budućnosti bile bolje od ekipe KK „Kostajnica“.

Prva utakmica finalne serije odigrana je u Banjaluci 17. marta kada su košarkašice OKK „Feniks“ rezultatom 53:48 (23:8, 9:10, 11:17 i 10:13) savladale ekipu Budućnosti.

- Loša prva četvrtina, loš ulazak u meč nas je koštao poraza. Djevojke su uspjele dobiti tri ostale četvrtine, ali to nije bilo dovoljno za preokret“, saopštili su tada iz KK „Budućnost BN“.

Druga utakmica je odigrana u ponedjeljak, 25. marta. Bijeljinke su tražile izjednačenje u seriji ali su gošće iz Banjaluke pokazale zašto su tokom cijele sezone bile u vrhu 1. ŽLRS. Viđena je borbena utakmica gdje su gošće imale vođstvo tokom većeg dijela susreta a razlika se kretala u rasponu od pet do deset poena za Feniks. Međutim, izabranice Suzane Milovanović u posljednjoj četvrtini ubacuju u brzinu više te sustižu rezultatski zaostatak i nešto više na minut do kraja dolaze do prednosti od tri poena razlike. Međutim, Ivana Daković se, sa sedam vezanih poena u posljednjoj minuti susreta pobrinula da druga pobjeda u finalnoj seriji pripadne OKK „Feniks“.

Kod gošći je najefikasnija bila upravo Ivana Daković sa 24 poena i 11 skokova te Teodora Gvozden sa 18 poena. U domaćoj ekipi pet košarkašica iz prve postave bilo je sa dvocifrenim učinkom, ali bez skoro ikakvog učinka sa klupe i uz jako malu minutažu rezervnih igračica. Najefikasnija je bila Marija Čojić sa 13 poena i 12 skokova, Teodora Sojić i Hena Kusturica su postigle po 12, dok su po 11 poena postigle Una Cerović i Aleksandra Mirković. Nastup su ostvarile još Nikolina Grbić i Anđela Anđić.

Treća utakmica se igra prvog aprila u Banjaluci. Biće to prva meč lopta za Banjalučanke u pohodu na šampionski pehar u 2023/24. sezoni.