Odbojkaši Radnika u polufinalu Kupa Republike Srpske! :: Semberija INFO ::

Odbojkaši Radnika u polufinalu Kupa Republike Srpske!

Ekipa Radnika slavila je u Modriči nakon pet setova. Ovom pobjedom obezbjeđen je plasman među četiri najbolje ekipe Republike Srpske u Kup takmičenju.

Prvi i drugi set dobili su Bijeljinci i kad se činilo da će meč trajati nešto više od sat vremena, dolazi do opuštanja gostujućih igrača, što iskusni Blagojević i Brestovac znalački koriste i vode Modriču do izjednačenja. U petom setu domaća ekipa Modriče povela je sa 3:0 i u tim trenucima se igrala veoma kvalitetna odbojka.

Ipak, gosti se nisu predavali, preokreću rezultat na 4:3 i 5:3, te do kraja seta ne prepuštaju vođstvo, koje se iz poena u poen samo uvećavalo za konačnih 15:8 za Radnik i veliko slavlje njegovih igrača.

Ovo je prva pobjeda Radnika u Kup takmičenju nad ekipom Modriče u poslednje četiri sezone, od čega su čak tri puta igrali u ovoj fazi takmičenja. Kod ekipe Radnika istakli su se Ćulibrk, Đurić i Poletan, dok su u Modriči bolji od ostalih bili već pomenuti Blagojević i Brestovac.