MITRIĆ, PALjEVAC I NOVICKI ZLATNI NA „SARAJEVO OPEN 2024“ :: Semberija INFO ::

MITRIĆ, PALjEVAC I NOVICKI ZLATNI NA „SARAJEVO OPEN 2024“

U Sarajevu je šestog aprila održan karate turnir „Sarajevo OPEN 2024“. Bio je to izborni turnir gdje su kandidati borili za mjesto u karate reprezentaciji BiH. Učešće je uzelo 99 karate klubova, gdje se 835 karatista takmičilo u 922 kategorije.

Karate klub „Šampioni“ iz Bijeljine su na ovom turniru nastupili u nepotpunom sastavu. Neostajalo je nekoliko važnih imena u šampionskoj mašini bijeljinskog kluba ali to nije pokolebalo one koji su nastupili u Sarajevu da ostvare još jedan dobar nastup i u Bijeljinu se vrate sa šest medalja. Učestvovali su Emilija Bogdanović, Risto Đokić, Iva Dokić, Milica Marić, Sinan Paljevac, Mihajlo Mitrić i Aleksandar Novicki.

Emilija Bogdanović je osvojila bronzanu medalju u kategoriji kadetkinje -47kg, kao i Risto Đokić u seniorskoj kategoriji -60kg. Zlatna medalja je u posljednjim trenucima meča izmakla Milici Marić tako da se ova super talentovana djevojčica, u kategoriji kadetkinja -54kg,  morala zadovoljiti srebrnim odličjem. Tri zlatne medalje osvojili su Mihajlo Mitrić (juniori, -55kg), Sinan Paljevac (juniori, -76kg) i Aleksandar Novicki koji je ovaj put bio neprikosnoven u seniorskoj kategoriji -84kg.