ODLIČAN POČETAK NOVE SEZONE ZA BIJELjINSKE DžUDISTE: Imamo takmičare za evropske medalje :: Semberija INFO ::

Izvor: Semberija info

Džudo klub „Panter“ iz Bijeljine jedan je od najuspješnijih klubova ovog borilačkog sporta u BiH. Prethodnih godina su nastupali na brojnim turnirima i prvenstvima Republike Srpske, BiH i Balkana, a u posljednje vrijeme njihove takmičare sve češće vidimo i na evropskoj džudo sceni. S obzirom na ostvarene rezultate, prošla sezona im je bila najbolja sezona u istoriji kluba. Fascinantno djeluje podatak da su bijeljinski džudisti tokom 2023. godine, na pet Balkanskih prvenstava osvojili 11 medalja!

Kako su završili prošlu, tako su započeli i ovu godinu. Najprije su od 12. do 14. januara u Banjaluci učestvovali na zimskom kampu Džudo saveza Republike Srpske da bi prvog vikenda u februaru odradili svoju prvu ovosezonsku takmičarsku provjeru. U Laktašima je, naime, održan 22. Međunarodni turnir „Laktaši OPEN 2023“ gdje su džudisti Pantera u konkurenciji 850 džudista iz BiH, Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Sjeverne Makedonije i Bugarske, nastupili sa petoro takmičara. Dvije zlatne medalje su osvojili Đurađ Antić i Vasilije Hržić, dok je Milica Hržić osvojila bronzanu medalju. Sedam dana poslije, desetog februara, zabilježili su nastup na Memorijalnom turniru ,,Miloš Mrdić” u Trebinju, gdje su, opet, između 550 takmičara iz regiona, nastupili sa šest takmičara i osvojili šest medalja: Sergej Delić, Đurađ Antić, Vera Pavličević i Teodora Trifković su osvojili zlatne medalje, Matija Dobranić srebrnu, a Maksim Petrović bronzanu medalju.

Sedam dana poslije turnira u Trebinju, džudisti Pantera su započeli seriju svojih ovosezonskih prvenstvenih takmičenja. U Doboju su 17. februara nastupili na Prvenstvu Republike Srpske za seniore i poletarce. U ekipnom plasmanu, seniori i seniorke ,,Pantera’’ postali su vicešampioni prvenstva, a u sveukupnom plasmanu zauzeli su treće mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji, u seniorskoj kategoriji Ivan Čolić (-81kg) osvojio je titulu prvaka RS, a uz zlatnu medalju, proglašen je i za najboljeg takmičara prvenstva. Još dvije titule prvaka Republike osvojili su Milica Đurić (-48 kg) i Pavle Vujnović (+100 kg). Sestre, Jovana (-57 kg) i Milkica Đurić (-48 kg) osvojile su srebrne, a Teodora Trifković (-48 kg) bronzanu medalju. Ni u kategoriji polateraca nije izostao odličan nastup gdje su u ekipnoj konkurenciji poletarke DžK ,,Panter” postale šampionke RS, a u sveukupnom plasmanu poletarci i poletarke osvojili su treće mjesto. U pojedinačnom nastupu zlatne medalje i titule šampiona Republike Srpske osvojile su Mila Đurić (-24 kg) i Jovana Stanišić (-36 kg), Matej Stojanović (-30 kg) je postao vicešampion, a Luka Lučić (-42kg) se morao zadovoljiti bronzanom medaljom. Peta mjesta na turniru osvojili su Dušan Krunić, Stefan Šljokić i Marija Grbović.

Sedam dana nakon Prvenstva RS, 24. februara, uslijedilo je Državno prvenstvo BiH za seniore i poletarce u Bihaću. U ekipnoj konkurenciji seniorke ,,Pantera’’ bile su treće u BiH, a u sveukupnom plasmanu (seniori+seniorke) zauzeli su visoko četvrto mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji, Milica Đurić (-48 kg) osvojila je titulu prvaka BiH, dok su njene sestre, Milkica (-48 kg) i Jovana (-57 kg) postale državne vicešampionke. U izuzetno jakoj konkurenciji Pavle Vujnović (+100 kg) osvojio je treće mjesto. U kategoriji poletaraca, četvrta sestra Đurić, Mila (-24 kg) osvojila je zlatnu medalju i titulu šampionke BiH, dok je Matej Stojanović (-30 kg) izborio vicešampionsku titulu.
Uslijedila je kratka pauza do 23. marta, kada je održano Prvenstvo Republike Srpske za mlađe pionire i kadete. ,,Panteri’’ su se takmičili na Sokocu u konkurenciji preko 300 takmičara iz 34 džudo kluba. U ekipnom plasmanu osvojili su drugo mjesto za kadete i treće za kadetkinje, dok su u sveukupnom plasmanu (kadeti + kadetkinje) osvojili treće mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji osvojili su pet zlatnih, jednu srebrnu i četiri bronzane medalje.Titule prvaka Republike Srpske osvojili su Jovana Đurić, Nikola Nešković, Teodora Trifković, Ivan Čolić i Nikola Narančić gdje su Teodora Trifković i Ivan Čolić odbranili titule šampiona RS koje su prošle godine osvojili u Banjaluci. Srebrnu medalju izborio je Pavle Macan, dok su bronzane medalje osvojili Vasilije Hržić, Vera Pavličević, Pavle Perušinović i Sofija Samardžić.

I tako, iz sedmice u sedmicu nižu se takmičenja, turniri i prvenstva, dok se u prostorijama Džudo kluba „Panter“ u Bijeljini svake večeri održavaju treninzi. Talenta je napretek, želja je jaka, a ciljevi su visoki, dok u osnovi svega leži nešto što nema mnogo sportskih kolektiva naširoko oko Bijeljine. Džudo klub „Panter“ je, najprije, jedna velika porodica, pa tek potom sportski klub.

Džudo je naša misija

U okviru 47. Izbora najboljeg sportiste Grada Bijeljina, trener Džudo kluba „Panter“, Vladimir Đokić proglašen je za najuspješnijeg trenera, Pavle Vujnović za trećeg najboljeg u seniorskoj kategoriji, a Jovana Đurić je izabrana među deset najperspektivnijih mladih sportista.

- Prošla sezona je bila najuspješnija u istoriji našeg kluba i lijep je osjećaj kada neko vidi i vrednuje naš rad. Međutim, moram napomenuti, sve što smo postigli, i prošle i ranijih sezona, mi smo radili bez očekivanja bilo kakvih priznanja, osim onih najvažnijih - priznanja na borilištima. Imamo treninge svake večeri, a takmičenja skoro svakog vikenda – takav tempo se može izdržati samo iz ljubavi prema ovom sportu“, rekao je za ,,Semberija info’’ Vladimir Đokić, najbolji trener Grada Bijeljina za 2023. godinu.

Džudisti za svjetsku scenu

Džudisti ,,Pantera’’ su u martu ove godine učestvovali na dva Evropska džudo kupa: drugog marta u Sarajevu za juniore i 16. matra u Poreču za kadete. U Sarajevu su nastupili Ivan Čolić, te Milica, Milkica i Jovana Đurić, a u Poreču, jednom od najjačih Evropskih kupova za kadete, takmičili su se Teodora Trifković, Jovana Đurić, Maksim Petrović i Ivan Čolić.

- Naš klub ima takmičare za evropsku scenu, pa smo u klubu odlučili da im ove sezone damo priliku da osjete atmosferu te scene. Naravno, koliko nam finansijske mogućnosti dozvole. Na ova dva kupa, posebno u Poreču okupio se krem evropskog i svjetskog džudoa u kadetskom uzrastu. To su mladi džudisti koje u njihovim matičnim savezima pripremaju za najveće rezultate u skorijoj budućnosti. I mi isto želimo našim takmičarima samo što se, osim na klub i roditelje naše djece, ne možemo osloniti ni na kog trećeg. Pri tome, ovih osmoro džudista, koji su nastupili na dva kupa, pokazali su da imaju kvalitet, upisane su i prve pobjede, stečeno dragocjeno iskustvo i vjerujem da je i njima samima sada jasnije koliko mnogo vrijede i da mogu parirati evropskim kolegama“, izjavio je trener Vladimir Đokić za „Semberija info“.