Prolabovci držali Igokeu u šaci: U Bijeljini se provukli bosanski prvaci :: Semberija INFO ::

Prolabovci držali Igokeu u šaci: U Bijeljini se provukli bosanski prvaci

Budućnost PROLAB u drugoj utakmici polufinalne serije poražena je u samom finišu od prvaka BiH Igokee rezultatom 90:92.

Prva dionica protekla je u izjednačenoj igri i završila se neriješenim rezultatom 23:23. Nakon 20.minuta igre gosti su otišli na odmor vodstvom 47:41. U nastavku igre Igokea je dolazila do prednosti od 10 razlike.

Međutim tim Josipa Pandže nijednog momenta se nije predavao. U finišu susreta borbenom igrom utakmicu dovode u rezultatsku neizvjesnost. Dolaze na koš zaostatka, ipak gosti iz Laktaša uspjeli su da se odbrane i dođu do pobjede koja ih vodi u finale play-offa prvenstva Bosne i Hercegovine.

Kondić 23, Marić 22, Jošilo i Đorđević po 14 poena istakli su se kod Igokee. Ilić 28, Božović 17 poena i 10 skokova, Đekić 13 i Jovanović 10 poena bili su dvocifreni kod Budućnosti PROLAB