BiH u dramatičnom finišu izgubila od Poljske i ostala bez kvalifikacija za Olimpijske igre :: Semberija INFO ::

Фото - Фиба

Košarkaši Bosne i Hercegovine nisu se uspjeli plasirali u kvalifikacije za Olimpijske igre.

Zmajevi su danas u poljskom gradu Gliwice u finalu pretkvalifikacija za Olimpijske igre izgubili od Poljske rezultatom 72:76.

Prvo poluvrijeme je bilo prilično izjednačeno, a Poljska je nakon 20 minuta igre vodila sa 39:40.

Sama završnica je bila dramatična, a uspješniji su bili Poljaci i ostvarili veliku pobjedu.

Poljska je na kraju slavila sa četiri poena razlike.

Najefikasniji u našem timu bili su Lazić sa 16 poena, Atić sa 15, dok je Nurkić ubacio 11 koševa.

Poljsku su do trijumfa predvodili Sokolowski sa 16 te Balcerowki sa 14 poena.