Košarkaši Dominikanske Republike iznenadili Italiju na Svjetskom prvenstvu :: Semberija INFO ::

Košarkaši Dominikanske Republike iznenadili Italiju na Svjetskom prvenstvu

MANILA - Košarkaši Dominikanske Republike pobijedili su danas selekciju Italije rezultatom 87:82 (13:19, 25:20, 31:17, 18:26) u meču drugog kola grupe A na Svjetskom prvenstvu u Manili.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Andres Feliz i Karl-Entoni Tauns, koji su postigli po 24 poena.

U selekciji Italije najbolji je bio Marko Spisu sa 17 poena, dok je Simone Fontekio dodao 13.

Selektor Italije Đanmarko Poceo je isključen u finišu prvog poluvremena. On je potom pratio meč sa tribina. Italija je prvo poluvrijeme dobila 39:38. Međutim, u drugom poluvremenu razigrali su se košarkaši iz Dominikanske Republike, koji su na dva i po minuta prije kraja vodili 83:67.

Italija je potom serijom 15:2 na 19 sekundi prije kraja smanjila na 85:82. Međutim, selekcija Dominikanske Republike je uspela da sačuva vođstvo i da dođe do pobjede.

Dominikanska Republika je u prvom kolu pobijedila Filipine 87:81, dok je Italija bila bolja od Angole 81:67.

Kasnije danas u drugom kolu grupe A sastaće se Angola i Filipini. Treće kolo u grupi A na programu je 29. avgusta, a sastaće se: Angola - Dominikanska Republika (10) i Filipini - Italija (14).