Jokić nastavio da niže tripl-dablove :: Semberija INFO ::

Jokić nastavio da niže tripl-dablove

- Košarkaši Denver nagetsa savladali su Toronto reptorse 125:119, a srpski centar Nikola Jokić upisao je 21. tripl-dabl u sezoni sa skorom od 35 poena, 17 skokova i 12 asistencija, a uz to imao je i šest ukradenih lopti.

Nagetsi su na svom terenu stigli do 45. trijumfa u sezoni, a pored toga imaju 20 poraza i nalaze se na drugom mjestu Zapadne konferencije, iza Oklahome.

Najzaslužniji za trijumf šampiona NBA lige bio je Nikola Jokić koji je na parketu proveo 38 minuta. Srpski as je bio odličan pri šutu iz igre, šutirao 14/26, a uspio je i da pogodi jednu trojku iz tri pokušaja. Jokić je bio šest puta precizan sa linije penala, uz to, imao je dvije blokade i dvije izgubljene lopte, piše RTS.

Duel je počeo ujednačenom igrom timova, Toronto, srpskog trenera Darka Rajakovića je na kraju druge dionice stigao do dvocifrene razlike, ponajviše zahvaljujući seriji od 15:2 u drugoj dionici.

Reptorsi su u finišu druge četvrtine imali čak 22 poena razlike, pri rezultatu 66:44, ali je Denver uspio da smanji prednost, te je rezultat na poluvremenu bio 68:51 za tim Darka Rajakovića.

Denver je uhvatio priključak u trećoj četvrtini, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja, te je Toronto imao 98:93 prije početka odlučujućeg dijela utakmice.

Preokret je viđen na sredini posljednje četvrtine i na kraju je Denver stigao do trećeg uzastopnog trijumfa.

Pored maestralnog Jokića u timu Nagetsa istakli su se Džamal Marej sa 26 poena, 12 skokova i pet skokova, Eron Gordon i Majkl Porter sa 19 poena.

Na drugoj strani, Er-Džej Beret je imao 26 poena, devet asistencija i sedam skokova, Keli Olinik je ubacio 24, uz šest skokova, a Grejdi Dik 17, uz sedam asistencija.

Toronto je upisao četvrti poraz u nizu, a u sledećem kolu će igrati protiv Detroita, a Denver će se sastati sa Majamijem.