Подјела бодова у дербију Зрињског и Сарајева :: Semberija INFO ::

Подјела бодова у дербију Зрињског и Сарајева

БИЈЕЉИНА - Дерби меч између Зрињског и Сарајева, на стадиону “Под Бијелим бријегом”, није донио побједника и завршен је резултатом 1:1.

Зрињски је био бољи и агилнији, водио је, али је Сарајево буквално из јединог шута ка голу домаћина дошло до бода и сачувало прво мјесто за сада, јер би Борац могао да сустигне Сарајлије, уколико сутра побиједи Широки Бријег на свом терену.

Голом Милоша Филиповића у 38. минуту са бијеле тачке, Зрињски је повео и жеље “Племића” су биле на добром путу да се остваре, а то је да дођу до тријумфа и приђу Сарајеву на само бод заостатка.

Међутим, Матијас Фанимо је срушио та надања свих навијача Зрињског, поготком у 76. минуту за коначних 1:1.

Предстоји драматична завршница шампионата, јер ако Бањалучани сутра у још једном дербију овог кола савладају Широки, изједначиће се са Сарајевом на табели, а иза њих би остали Вележ са два и Зрињски са четири бода мање.