ДИНАМО ИЗНЕНАДИО ФУДБАЛСКУ ЕВРОПУ, ЧЕЛСИ ПАО НА "МАКСИМИРУ" :: Semberija INFO ::

ДИНАМО ИЗНЕНАДИО ФУДБАЛСКУ ЕВРОПУ, ЧЕЛСИ ПАО НА "МАКСИМИРУ"

Утакмицама у Загребу и Дортмунду отворена је нова сезона Лиге шампиона, а невјероватну побједу уписао је Динамо над славним Челсијем на "Максимиру", било је 1:0.

Већ у 13. минути Максимир је прокључао. Бруно Петковић је упутио лопту у простор, а Мислав Оршић је ударцем с лијеве стране погодио мрежу лондонског клуба.

Челси је у потпуности преузео контролу игре, до одласка на одмор није било већих шанси.

У 50. минути Пјер-Емерик Обамејанг погађа у дебију за "Плавце", али је гол поништен због офсајда.

С друге стране, могао је Динамо повећати предност, али је ударац Стефана Ристовског одбранио голман Кепа Аризабалага и одбио га у пречку.

До краја утакмице Челси је покушао доћи до ремија, али је све то било "јалово" тако да је Динамо сензационалном побједом отворио такмичење у групи.

У другом мечу програма Дортмунд је славио резултатом 3:0 против Копенхагена.

Два гола домаћи су постигли у финишу првог полувремена. У 35. минути погодио је Марко Ројс, а у 42. на 2:0 поставља Рафаел Гереиро.

Тријумф је овјерио Џуд Белингам у 83. минути и тако поставио коначан резултат 3:0.