МРШАВ РЕМИ СРПСКОГ ШАМПИОНА Павков погодио, Јованчић трагичар! КРАЈ Црвена звезда – Копенхаген 1:1 :: Semberija INFO ::

Црвена звезда је на стадиону “Рајко Митић” одиграла нерешено 1:1 против Копенхагена у првој утакмици 3. кола квалификација за Лигу шампиона.

Домаћи су до гола стигли у 44. минуту, када је Милан Павков шутирао, али је изблокиран затим је лопта дошла до Марка Марина, па опет до Павкова, нападач црвено-бијелих је из окрета шутирао, она је закачила Виктора Нелсона и изнад руку немоћног голмана Стена Гритенбуста завршила у мрежи.

Нажалост Београђани нису успјели да задрже предност и сачувају своју мрежу, а дански тим је у наставку сусрета биграо много офанзивније.
То им се исплатило у 84. минуту, када је Душан Јованчић оборио Пепа Била, а Јонас Винд је минут касније са бијеле тачке “пањенком” савладао Милана Борјана.

Реванш утакмица биће одиграна за седам дана (13. август) на стадиону Телиа Паркен у Копенхагену, гдје ће српски шампион морати да постигне гол како би имала шансу за пролаз у плеј-оф за пласман у Лигу шампиона.